Voňavé nemocnice s aroma a esenciálními oleji

Post Image

Nemocnice mají většinou svůj typický zápach, který každého odradí a asociuje nám negativní pocity.

Stejně jako mnoho dalších pachů, také určité vůně nám dokážou oživit vzpomínky a ovlivňují naši náladu. Pokud jsme v prostředí, které nám zkrátka nevoní, vnímáme je negativně. Což je například v případě zaměstnanců nebo pacientů v nemocnicích špatné.

Pracovníci ve zdravotnictví trpí často frustrací a vysokou hladinou stresu. K jejich uvolnění mohou dopomoci právě produkty Air Aroma, jež jsou léčebné, antibakteriální a zároveň uklidňující. Vůně jsou tak ideální právě pro nemocniční chodby, čekárny a místa, kde se sdružuje zdravotnický personál.


Nemocnice, zubní ordinace či kanceláře. Všude vsázejí lékaři čím dál více na Air Aroma služby a technologie, které za pomoci přístrojů rozptýlí antibakteriální esenciální oleje. Zejména použití citrusů na bázi esenciálních olejů, jako je například vůně Orange Fields či Bergamot Burst, pomáhá odstranit typickou "nemocniční vůni" a zlepšit zdejší prostředí pro zaměstnance i pacienty.

Studie provedené za pomoci pracovníků, kteří pracují v nejvíce stresovém prostředí, jako je například příjem pacientů (tzv. emergency room), naznačují, že před použitím éterických olejů bylo ve stresu minimálně 40 % pracovníků, po rozptýlení éterických olejů už se cítila ve stresu pouze 3 % z nich. Podobné výsledky pak byly zjištěny při zkoumání frustrace, kde před výzkumem byla frustrována více než polovina pracovníků oproti 6 procentům po použití esenciálního oleje.

Použití esenciálních olejů, jako v podstatě bezplatné léčby, vytváří pozitivní vliv nejen na pacienty, ale rovněž zanechává prostředí čisté a svěží. Jak pro stálý personál, tak pro návštěvníky.

Chcete-li se se dozvědět více o vůních a jejich pozitivním vlivu na zdravotní prostředí, zajímejte se o scent-marketing ve zdravotnictví.

Komentáře

Rádi přivítáme jakékoliv Vaše komentáře, spamy a urážlivé poznámky však nebudou tolerovány.

Žádné komentáře.

Poslat komentář