Výhody citrusové a pepermintové vůně

Post Image

Nedávné studie prokázaly hned několik zdravotních výhod citrusoů a peppermintu, a to obzvláště vlivem působení jejich aromatu. S jakými z těchto pozitiv se lze setkat v běžném každodenním životě?

Jedna ze studií v americkém časopise Women´sHealth z roku 2011, jež byla provedena na Wheeling Jesuit University ukázala, že poté, co byli participanti výzkumu každé dvě hodiny v kontaktu s peppermintovou vůní, cítili se méně hladoví a jedli dokonce mnohem méně než ti, kteří v konaktu s touto vůní nebyli. Stejný tým vědců také zjistil, že vůně pepermintu vedla účastníky výzkumu k tomu, že se cítili více nabytí energií a ve střehu. Vyzkoušejte i vy účinky peppermintového oleje, který je k dostání i u nás!

Mezitím zase brazilští vědci požádali vybrané účastníky, aby strávili celkem 5 minut v jedné z místností, které voněly buď pomerančem, tea tree nebo se v nich vypařovala pouhá voda. Ti, kteří mohli vdechovat pomerančový olej, se při následném testu cítili mnohem méně vystresovaní. Pokud chcete účinky pomerančové fragrance vyzkoušet i vy doma, není nic jednoduššího než si pořídit náš esenciální olej Orange Fields nebo Bergamot Burst.

To order these fragrances, please visit our web store or contact your local distributor.

Komentáře

Rádi přivítáme jakékoliv Vaše komentáře, spamy a urážlivé poznámky však nebudou tolerovány.

Žádné komentáře.

Poslat komentář