Zařazeno do

Levandule pro dobrý spánek

Post Image

Pravděpodobně každý z nás má rád čerstvě vyprané a voňavé ložní prádlo. Věděli jste ale, že některé vůně ve vaší ložnici vám mohou dokonce pomoci k lepšímu spánku? Bylo totiž prokázáno, že například levandule má silné zklidňující účinky a jak u mužů, tak u žen podporuje hluboký spánek. Posle studie Wesleyan University slouží levandule jako "mírné sedativum a má praktické využití jako jedna z metod podporujících kvalitní hluboký spánek."

Studie byla provedena celkem na 31 osobách, které absolvovaly tři po sobě jdoucí sezení ve spánkové laboratoři. Každý ze zkoumaných byl před spaním podroben lehké levandulové aromaterapii. Levandule prohloubila spánkové vlny jak u mužů, tak u žen. V důsledku zlepšeného hlubokého spánku pak jednotlivci naznali, že se ráno cítí mnohem více odpočatí a tím pádem plní síly.

Pokud chcete zažít podobný efekt, vyzkoušejte některý z levandulových olejů, například Lavender Forest, úžasnou směs levandulí a jedle. Serene je zase skvělá kombinace levandule a eukalyptu a oblíbená je také Tranquility, uklidňující směs levandule, pelargonie, sekvojí a ylang ylang.

Komentáře

Rádi přivítáme jakékoliv Vaše komentáře, spamy a urážlivé poznámky však nebudou tolerovány.

Žádné komentáře.

Poslat komentář