Air Aroma ve spojení s Unsound New York festivalem

Post Image

K příležitosti čtvrtého ročníku Unsound Festival New York se pořadatelé každoročně pořádaného festivalu s experimentální hudbou rozhodli povýšit tuto hudební experimentální akci o úroveň výše. A to za pomoci Air Aroma.

Úkolem Air Aroma bylo konkrétně vytvořit vůni a tou podtrhnout hudbu tří hudebníků, kterými byli Ben Frost, Tim Hecker a Steve Goodman (aka Kode9). Jejich vůně byly navrženy přesně tak, aby maximálně doplňovaly jejich hudbu. Vonného hudebního zážitku bylo docíleno pomocí přístroje Aroslim, který šířil vůni v prostoru, kde koncertovali. Kromě toho bylo vystoupení doplněno i vizuálně.

"Vůně a zvuky jsou jedny z nejvíce pomíjivých smyslových vjemů. Pokud je ale spojíme s konkrétním obrazem - fyzickou podobou, dokážou velmi snadno vyvolívat vzpomínky, emoce a nabudit a zapojit další smysly," řekl kurátor celéh projektu Małgorzata Płysa.

Vyvinuté vůně, jmenovitě Noise (Hluk), Drone (Trubka) a Bass (Bas) měly za úkol ponořit návštěvníky maximálně do hrané hudby a zprostředkovat jim plnohodnotný festivalový zážitek.

Komentáře

Rádi přivítáme jakékoliv Vaše komentáře, spamy a urážlivé poznámky však nebudou tolerovány.

Žádné komentáře.

Poslat komentář